HRmagazine
10 april 2026
Zoeken
Nieuwsbrief
Word member

​ALDI rekruteert nieuwe medewerkers via mobiele koffiebar

In een arbeidsmarkt waar digitale sollicitaties de norm zijn geworden, heeft ALDI bewust gekozen voor een andere aanpak. Met de campagne ‘Kom op de koffie bij je toekomstige collega’s’ wil de retailer kandidaten samenbrengen en persoonlijk laten kennismaken met hr en mogelijke collega’s. Een mobiele koffiebar trekt langs verschillende winkels en magazijnen, waar geïnteresseerden spontaan kunnen langskomen voor een gesprek. Zo worden lange online procedures vermeden.

Drempels verlagen in krappe arbeidsmarkt

Het winkelnetwerk van ALDI groeit verder, waardoor de vraag naar personeel aanhoudt. Kandidaten kunnen via de campagne rechtstreeks solliciteren voor functies in hun eigen regio.

Daarnaast speelt het concept in op het feit dat het niet voor iedereen even gemakkelijk is om online te solliciteren. Door het gesprek fysiek en laagdrempelig te organiseren, wil ALDI een bredere groep werkzoekenden bereiken. “Vandaag lijkt digitaal solliciteren evident, maar dat is niet voor iedereen zo,” vertelt Jodi De Greef, Manager People Acquisition bij ALDI België. “Met dit concept kunnen we elkaar op een laagdrempelige manier echt leren kennen”

Van kennismaking naar contract

Wat deze aanpak onderscheidt, is de snelheid van het proces. Kandidaten krijgen niet alleen een gesprek, maar kunnen na een positief gesprek ook meteen een contract aangeboden krijgen. De eerste resultaten tonen alvast potentieel. Tijdens eerdere testsessies kwamen gemiddeld zo’n 300 geïnteresseerden opdagen. Soms leidde dat zelfs tot onmiddelijke aanwervingen

Een van die nieuwe medewerkers is Rowan Van Doninck (23), die via het initiatief aan de slag ging in de ALDI-winkel in Mortsel. “Je zit meteen met de juiste mensen aan tafel, zowel op hr-gebied als voor de jobinhoud. Daardoor zijn de verwachtingen en praktische details snel duidelijk”, vertelt hij.

Kandidaatervaring

Kandidaten maken rechtstreeks kennis met hun toekomstige collega’s. Die aanpak sluit aan bij een bredere trend binnen hr, waarbij kandidaatervaring steeds belangrijker wordt. Werkgevers zoeken naar manieren om zich te onderscheiden gedurende het hele wervingsproces.

25K

Volg ons op Linkedin en sluit je gratis aan bij de grootste HR-community van België.

Rubrieken

Over HRmagazine

Externe links

Volg ons op socials

Published by

Nieuwe Media Groep logo