HRmagazine
6 februari 2026
Zoeken
Nieuwsbrief
Word member

HRupdate 22 februari: welzijn rationeel benaderen

Fenomenen zoals een fitnessclub, een wekelijkse fruitmand of zelfs een kantoorhond zijn waardeloze investeringen zonder inbedding in het hr-beleid.

“Welzijn rationeel benaderen en onderbouwen met feiten is een van onze prioriteiten. En die van de hr-community.” Dat vertelde Eddy Debrulle, group hr-director bij Ageas me deze week terwijl we een virtuele koffie dronken.

Het verhaal van wellbeing, diversiteit en inclusie krijgt de verdiende aandacht, maar schiet door zonder wetenschappelijke onderbouw. Zeker wanneer hr de verantwoordelijkheid voor het welzijn van de werknemer minstens deels bij de leidinggevende legt, heeft deze laatste nood aan houvast.

Fenomenen zoals een fitnessclub, een wekelijkse fruitmand of zelfs een kantoorhond zijn waardeloze investeringen zonder de juiste omkadering en inbedding in het hr-beleid. Zo zet het empirische onderzoek van Joni Delanoeije het goedbedoelde initiatief van een kantoorhond met de twee voeten op de grond. “Het loopt niet altijd van een leien dakje. Creëer een kader en vul de randvoorwaarden in alvorens je start”, is haar devies.

Eva Geluk schetst op haar beurt een werkbaar kader voor een gevoelig thema als re-integratie na burn-out. Managers kampen doorgaans met pleinvrees om het sensitieve veld van de re-integratie te betreden. De ratio verlost hen van een wankel buikgevoel.

Onze inspiratie deze week

25K

Volg ons op Linkedin en sluit je gratis aan bij de grootste HR-community van België.

Trusted partners

Een selectie uit onze Premium Partners.

Rubrieken

Over HRmagazine

Externe links

Volg ons op socials

Published by