“Terug naar de softe hr”

Voor Vaja Vlachos was de benoeming binnen het team Talent Management & Organizational Development bij NATO de uitgelezen kans om terug te keren naar softe hr. En dat bij de werkgever van haar keuze.
Voor Vaja Vlachos was de benoeming binnen het team Talent Management & Organizational Development bij NATO de uitgelezen kans om terug te keren naar softe hr. En dat bovendien bij de werkgever van haar keuze.
Vaja Vlachos werkte elf jaar lang in verschillende rollen bij Tentoo Payroll Services. Ook al had ze er de generalistische functie van hr-manager, ze focuste zich steeds meer op hr-technologie. Dat boeide haar uitermate en ze zag er de mogelijkheden van in, niet alleen om bepaalde processen te stroomlijnen, maar ook om werknemers te helpen zo goed mogelijk met hr-software te werken en om een aangename employee experience te creëren. Vanuit die interesse werd ze hr technology lead bij Arvesta.
Soft hr
Bij NATO kon ze terug naar wat ze noemt de echte connectie met mensen. “Ik kan er medewerkers helpen om goed in hun job te staan. Bovendien trok het instituut NATO me geweldig aan. Ik studeerde eerder onder meer Europese politiek en wou aan de slag bij de inspirerende organisatie die de waarden in het vaandel draagt die ik deel. De sollicitatieprocedure is zwaar en lang, maar ik kon in december vorig jaar starten. Ik ben misschien een radertje in een groot geheel, maar ik krijg de kans om mee te werken aan iets waar medewerkers beter van worden.”
Competenties ontwikkelen
Vaja houdt zich vooral bezig met learning & development. Ze coördineert opleidingen en programma’s die gericht zijn op de competentieontwikkeling van haar collega’s. Ook voor coaching- en managementskills lopen programma’s. “Ik ondersteun ook de performancemanagementcyclus. Dat betreft functionerings-, doelstellings- en evaluatiegesprekken. We willen een feedbackcultuur implementeren in teams en hen goede resultaten laten behalen.”
Ambitie
Er zal binnenkort een en ander veranderen in het leven van Vaja. “Ik heb nog veel ambitie op het werk, maar ik word straks voor het eerst moeder en moet de zaken op een nieuwe manier balanceren. Ik ben bezig met het welzijn van mijn collega’s en werk ook aan mijn eigen energiemanagement. Dat is nodig, want ik heb perfectionistische trekjes en kan moeilijk neen zeggen. Daarom moet ik grenzen stellen. Maar ik ben fris gestart aan de job, plan goed – niet te rigide – en stel prioriteiten. Van thuis uit werken helpt me om flexibel te zijn. Stoppen op vrijdag om 15.30 uur maakt voor mij veel verschil. Ik probeer in elk geval altijd zo mindfulmogelijk te zijn, regelmatig aan reflectie te doen en bij te sturen.”
25K
Volg ons op Linkedin en sluit je gratis aan bij de grootste HR-community van België.






