Hoe technologie rekruteerders duurzaam in hun vak houdt

De druk op rekrutering in de retailsector groeit en de productiviteit van het aanwervingsproces moet omhoog. Olivier Gustin van Ahold Delhaize sluit slimme technologie in de armen om zijn rekruteringsdoelstellingen te behalen. “Maar de mens blijft in de driver’s seat zitten.”
De druk op rekrutering in de retailsector groeit en de productiviteit van het aanwervingsproces moet omhoog. Olivier Gustin van Ahold Delhaize sluit slimme technologie in de armen om zijn rekruteringsdoelstellingen te behalen. “Maar de mens blijft in de driver’s seat zitten.”
Olivier Gustin rekruteert voor het IT-center of excellence van Ahold Delhaize in Brussel, Athene, Belgrado en Boekarest. Hij presenteert de vacature aan de kandidaat en doet een eerste kritische screening. Daarna betrekt hij de aanwervende manager. “Drie KPI’s bepalen mijn toegevoegde waarde: aanwervingstijd, kost en kwaliteit.”
Ahold Delhaize doet een beroep op een slimme tool van Tracie om tijdens het selectieproces een assessment uit te voeren van de persoonlijke werkstijl van de kandidaat. Die informatie is een indicator voor de culturele match en bepaalde menselijke vaardigheden zoals klantgerichtheid en samenwerken. Opvallend: de tool distilleert die gegevens uit de geschreven woorden in het cv, eventuele motivatiebrief en LinkedIn-profiel van de kandidaat.
Heilige graal
De technologie functioneert op basis van een taalalgoritme. De uitkomst is een individueel rapport dat ondersteunende informatie biedt om het intakeproces, de screening en de feedback te objectiveren. Dat helpt Olivier Gustin doorheen het rekruteringstraject. “Het rapport levert de gemeenschappelijke woordenschat op die Tracie hanteert om eigenschappen te benoemen. Zo spreken hr en de aanwervende manager dezelfde taal, vermijden we misinterpretaties en de dominantie van het buikgevoel.” Tegelijk waarschuwt hij: “Wat de technologie produceert, is niet de heilige graal, maar wel parameters die gespreksstof opleveren en waar we dieper op in gaan. De validiteit van de voorspelling is nooit volledig sluitend. Wees kritisch, vraag door en blijf boven de technologie staan. Zo toon je je toegevoegde waarde aan. Hr is geen schuifmachine van cv’s.”
Loert de valkuil achter de hoek dat de artificiële intelligentie determinerend wordt wanneer het aanwervingsritme verschroeiend hoog is? Gustin adviseert: “Neem als rekruteerder een stap vooruit en claim je plaats aan de tafel van de business. Toon dat hr net zoals hen tech-savvy is. Ga met je interne klant in gesprek en omarm de technologie. Ze zal je sneller, kwalitatiever en goedkopere oplossingen bezorgen. Technologie zal rekruteerders duurzaam in hun functie houden.”
Kandidatenbeleving
Kandidaten voor ICT-functies laten zich bij Ahold Delhaize niet afschrikken door de aanwezigheid van technologie in het aanwervingsproces. Het bedrijf communiceert proactief en transparant over de aanwezigheid van artificiële intelligentie. Gustin: “Elke kandidaat heeft recht op gepersonaliseerde feedback. Zeker bij een persoon met de juiste technische vaardigheden maar zonder culturele match, is het belangrijk om helder en objectief terug te koppelen. Het natural language processing-algoritme reikt daarvoor de passende woorden aan.”
ID:
Olivier Gustin, Senior HR Consultant voor Ahold Delhaize
Tekst: Gert Verlinden
25K
Volg ons op Linkedin en sluit je gratis aan bij de grootste HR-community van België.






