HRmagazine
22 april 2026

Telewerken en files. Helaas...

Krijgen we na de crisis méér telewerk en daardoor kortere files? Dat zou wel eens kunnen tegenvallen. Sollicitanten die te horen krijgen dat ze mogen thuiswerken, accepteren wat sneller dat hun nieuwe werkplek wat verder van huis ligt.

De Nederlandse krant ad.nl wijst naar een onderzoek uit 2019. Duco De Vos, één van de onderzoekers, geeft aan dat sollicitanten

- bij hun zoektocht naar een woning hun keuze minder laten beperken doordat die wat verder af zou liggen van de werkplek;

- bij het solliciteren naar een baan waarbij thuisgewerkt kan worden, accepteren dat de werkplek wat verder van huis ligt.

Op basis van Nederlandse data van tussen 2008 en 2018, concluderen de onderzoekers dat de werknemers die beginnen met telewerken, gemiddeld ook een 12% verder pendelen.

Een voordeel zou kunnen zijn dat sollicitanten wat makkelijker ingaan op kansen doordat de reistijd wat minder speelt.

Het onderzoek Duco De Vos, Maarten Van Ham, Evert Meijers, Working from home and Commuting: Heterogeneity over Time, Space, and Occupations - IZA Institute of Labor Economics.

25K

Volg ons op Linkedin en sluit je gratis aan bij de grootste HR-community van België.

Trusted partners

Een selectie uit onze Premium Partners.

Rubrieken

Over HRmagazine

Externe links

Volg ons op socials

Published by

Nieuwe Media Groep logo